Nejsem velkým příznivcem různých oblečků pro psy, pokud nejsou potřebné. Výjimku tvoří funkční doplňky a v Ideho případě zateplení v chladnějším počasí.

Pro psa, kerý nemá podsadu a už je pokročilejšího věku, je obleček do nepříznivého počasí nutností. Po ne moc dobrých zkušenostech se svetry a vestami jsem raději hledala variabilní oblek z funkčního materiálu. Všechny požadavky nakonec splnil Hurtta Outdoors Ultimate Warmer. Dá se objednat ve vícero obchodech, nejlepší cenu je možné najít na různých internetových srovnávačích e-shopů.

Bunda přišla i s praktickým věšáčkem. První ohledání ukázalo upínání kolem hrudi na elastický pás se sponou, dvojí uchycení kolem zadních nohou na cvoky a elastické pásky na uchycení koncových částí. Nákrčník lze utáhnout na požadovanou šířku u krku pejska i ve spoji se střední části vesty. Vnitřní materiál příjemně hřeje a nechytají se na něj téměř vůbec chlupy. Vnější povrch z nepromokavého materiálu Houndtex ( Goratex ) s membránou je olemován reflexními prvky, které se ve formě dobře viditelného obrázku nachází na hrudi a u zadní nohy. Pro provléknutí vodítka jsou na oblečku ukryty dokonce dva otvory – u krku a pro postroj i na zádech.

Obleček se hodí i do plískanic a deště, neboť vydrží i velmi nepříznivé podmínky. Díky snadno udržovatelnému materiálu není čistění žádný problém. Mnohdy stačí jenom otřít mokrou hadrou anebo ručníkem a je jako nový.

Oblek vůbec neomezuje psa v pohybu a je velmi dobře nastavitelný. Nešustí, neprofoukne u krku ani na zadní části, a – co je hlavní-  Ide je s ním taky spokojený :) Pokud máte vysoké požadavky na komfort psa a kvalitu provedení materiálů a zpracování, je pro vás Hurtta Ultimate Warmer tou pravou volbou.