Pamatujete si ještě ty fajn časy, kdy se daly na pobočkách IKEA koupit designově hezké potřeby pro hafany a kočky za skvělou cenu? Je tomu už pár let, co tento prodejce vyřadil sortiment pro domácí mazlíčky ze své nabídky, což zklamalo nejednoho pejskaře. Teď to však vypadá, že se máme na co těšit, podle nejnovějších zjištění by měla IKEA opět tyto produkty nabízet na svých pobočkách.

Na internetu se objevily fotografie návštěvníků zahraničních prodejen IKEA, na kterých je oznámení o nové kolekci pro naše čtyřnohé mazlíky. V říjnu tohoto roku přijde do prodeje nová kolekce pro domácí mazlíčky LURVIG, což v překladu do češtiny znamená “chundelatý”. Jakmile se ke mně dostala tato zpráva, zaradovala jsem se jako malé dítě.

V IKEA jsem pro své hafany nakupovala velice ráda, neboť některé produkty nebylo možné sehnat v jiných chovatelských potřebách. Navíc cenově vycházely velmi příznivě. S trochou nostalgie vzpomínám na podložku pod psí misky z kolekce BÄSTIS, jejíž rozměrům 69x46cm dodnes nemůže žádná jiná konkurovat. Ještě stále doma opečovávám poslední kousek, který spolu s jeho zelenou menší variantou slouží k velké spokojenosti našim chlupáčům.

IKEA_PODOZKA_PSI

Pamatujete na velkou podložku pod misky od IKEA? Nám slouží dobře i po několika letech používání…

IKEA_BASTIS_PODLOZKA_KOCKYMenší varianta podložky… pro malé hafany a kočky ideální :)

Řada BÄSTIS (v překladu kámoš, zvířátko) obsahovala i doplňky do domácnosti se zvířecími vzory. Konkrétně jejich koš na potřeby pro své mazlíky máme doma dodnes. Opotřebení na něm není vůbec znát, vypadá stále jako nový. A ozdobný ocásek vůbec nepelichá :)

[irp posts=”6951″ name=”Recenze: mobilní aplikace GetVet”]

IKEA_BASTIS_KOS_POTREBYBÄSTIS koš se vzorem psích tlapek.

Pokud si ještě vzpomínám, kolekce obsahovala stan pro malé psy anebo kočky, pelíšky, domečky, tašky a další doplňky. Některé z nich se mi nepodařilo koupit před stažením z trhu, čehož dodnes lituji. Tyto produkty totiž v průběhu času ukázaly, že poměr cena/kvalita je u nich opravdu velmi dobrý…

Toliko nostalgie k věcem, které už se zřejmě nepodaří sehnat (občas se dá na pár kousků narazit na ebay). Teď už jen zbývá počkat pár měsíců a těšit se na nové kousky, které majitelé domácích mazlíčků určitě uvítají! Česká odnož IKEA prozatím nemá informace o uvedení řady LURVIG do prodeje, avšak v mezidobí budu určitě zjišťovat, zda i v naší zemi budeme mít to štěstí avizované produkty brzy koupit. Chlupáčům zdar!