Domácí interaktivní hry se psy se již nějakou dobu těší oblibě i mezi běžnými majiteli čtyřnohých chlupáčů. Kromě snadno podomácku vyrobitelných pomůcek pro Hersenwerk (psí hlavolamy) je možné vybírat i například z důmyslnějších mechanických sestav či čmuchacích koberečků anebo dek. Jednou z možností je přímo u nás vyráběná čmuchací deka Nousin.

Domácí relax s hand-made výrobky z ČR

Když na veletrhu Global Pet Expo 2015 představila společnost Kruuse komerčně vyráběnou interaktivní podložku Buster Activity Mat, oprávněně vzbudila nadšení majitelů psů. Základní sestavu je totiž možné měnit různorodým  příslušenstvím, což obohacuje variabilitu hry. Cena takového výrobku (spolu s doplňky) se však pohybuje v řádu tisíců korun.

Vstřícnou alternativou jsou v ČR vyráběné čmuchací dečky Nousin, které obsahují několik prvků, se kterými si zvíře může pod vedením majitele pohrát.

Vlastnosti domácího produktu

Oproti původnímu zahraničnímu produktu lze pochválit Nousin za rozumnou velikost – rozměry jsou 65 × 55 cm. Taktéž je využita v materiálech i bavlna, oproti levným konkurentům z čínské oblasti. Cenově se Nousin pohybuje v nízké úrovni (749 Kč), v porovnání s alternativními produkty, které se prodávají v ČR. Možnost výměnného příslušenství je doposud pouze zbožným přáním, avšak to platí zřejmě pro všechny produkty v tomto segmentu, prodávané u nás. Pro relaxační zábavu v domácím prostředí (mimo outdoor) však pořízením takového doplňku v rámci Hersenwerku nic nezkazíte :) Čmuchací dečky Nousin koupit v oficiálním e-shopu ZDE.

 

Pozn. autora: tento článek není v rámci placené spolupráce či affiliate s výrobci zobrazených produktů, jedná se o informační text.