Obojek se jménem je základ výbavy každého hafana. V nepřeberném množství nabízených variant, které se objevují na našem trhu, však stále chybí možnost koupit cenově dostupnou koženou verzi s chromovanými písmeny, což je momentálně nejodolnější typ, který je možné pro hafana sehnat. Pro náročné majitele čtyřnohých parťáků se však vždy najde cesta, jak určitou vytouženou věc sehnat :)

Před více jak 4 roky jsem si posteskla, že některé praktické potřeby pro psy jsou u nás nesehnatelné. Od té doby se leccos změnilo, avšak pokud jsou vaše nároky na vysoké úrovni,zjistíte, že v nabídce chovatelských potřeb na našem trhu je stále co dohánět. Jednou z věcí, která mi zde chybí asi nejvíce, jsou barevné kožené obojky s chromovými písmeny, které lze na míru běžně vyrobit v zahraničí za přijatelnou cenu. Nebudu lhát, i v ČR je možné sehnat takový obojek, ovšem poměr cena/kvalita je bohužel nepřijatelný. Nechci stříbrná anebo zlatá písmena, nepotřebuji mít jméno psa vyvedeno v luxusní štrasové ozdobě a černá ani hnědá varianta mne opravdu neuspokojí. Mé požadavky jsou: praktičnost, kvalitní kůže, odolné chromové písmena a nejlépe modrá či zelená barva. Pokud máte pocit, že to jsou příliš vysoké nároky, vězte, že takový zhýčkaný zákazník nemá problém s poohlédnutím se za hranicemi naší země. Tam totiž trendy poslední doby směřují k zakázkové výrobě na míru a z trhu ustupují generické a zaměnitelné výrobky z Číny, které namísto toho zaplavují i náš trh.

[irp posts=”725″ name=”Jak zvýšit bezpečnost psa za pár korun”]

A tak jsem jej nakonec našla. Modrý jako jarní oblaka, s možností zvolit si typ i barvu (!) písmen a navíc k tomu i další doplňky. V anglickém obchůdku Personalizedog, který je naprosto intuitivní a se základy angličtiny zvládne vybrat a zaplatit i malé dítě :)

Jak dobře vybrat a nakoupit

V tomto e-shopu jste králem vy. Funguje jako skládačka, jejíž výsledný produkt je unikátní, stejně jako koncový zákazník. Na výběr je z mnoha variací. Chcete obojek růžový, zelený anebo oranžový? Máte čivavu anebo tosa inu? Anebo jste si vymysleli barevná písmenka na bílém obojku? Žádný problém! Podle svých potřeb a nálady si můžete sestavit téměř jakýkoliv doplněk pro hafana jaký vás napadne. Stačí pár kroků…

  1. Výběr základu – barva kůže či jiného materiálu a samozřejmě velikost. K tomu slouží přehledná tabulka, ve které jsou uvedené míry v palcích i centimetrech:

2. Následně zvolíte personalizaci, která se vám nejvíc líbí. V našem případě to byly chromové písmena spolu s packami na okrajích jména. Současně s úpravami se zobrazuje i aktuální cena, což je skvělé.

3. Po dokončení je výsledný produkt v košíku, a stačí zaplatit. Bude Vám k tomu stačit paypal anebo karta uzpůsobená pro mezinárodní platby (v dnešní době jsou to téměř všechny). K výsledné ceně je třeba započítat 12 Liber, což je cena poštovného. Není to zanedbatelná částka, ale obojek k vám přifrčí velmi rychle, během pár dnů.

[irp posts=”6631″ name=”Quo Vadis Social Media Canis? Díl 1.”]

A jaký obojek je?

Jedním slovem – úžasný! Aby bylo jasno – obojky Personalisedog jsou ruční výroba a jde to opravdu poznat. Kvalitní kůže z obou stran výrobku, bytelné kovové součásti a vychytávky, jako je polstrování pod očky a kroužky. Barva odpovídá tomu, co si vyberete v e-shopu. Jediné, co mi chybí, je dvojité prošití, což by ještě zvýšilo odolnost produktu. Na té totiž trvám, Bojko miluje válet se ve sněhu a trávě, a některé předchozí obojky to bohužel nevydržely (konkrétně nylonový s vyšitým jménem a koženkový, který měl jako štěně).

 

Obojek byl dodán pro testování v tom nejlepším období  – v zimě, kde je všude sníh, který Bojko prostě zbožňuje. Klidně se válí po celou dobu pobytu v parku a to je ta pravá zátěž, kterou je potřeba otestovat. Nutno dodat, že obojek stále drží, kůže nepraská ani se neodírá, taktéž kovové komponenty. Samozřejmě je třeba materiál udržovat voskem, anebo prostředky na ochranu kůže.  Investovaná péče se však několikanásobně vrátí!

A jak je Bojko spokojený se svým novým doplňkem?

Jednoduše o něm ani neví, nikde jej netlačí, nedrhne, nezachytávají se do něj chlupy. Sedí přesně jak má. Je viditelný na dálku díky své výrazné barvě. A ohromně mu sluší. Zadání náročného zákazníka splněno. A tak to má být :)