Začátek března je pro mne obdobím, na které se velmi těším, protože v této době probíhá největší výstava chovatelských potřeb v Americe – Global Pet Expo. Letos se konala v termínu 4. – 6. 3. Počet vystavovatelů byl letos rekordní – 1051 z USA a téměř 2000 z ostatních zemí. Bylo představeno 925 nových produktů. A jako vždy se mezi nimi našlo několik exponátů, které nesmíte přehlédnout!

Chuckit!  házecí hračky

chuckit-new

Petmate představil několik novinek od své značky Chuckit! Jedná se o vrhač Ultra Sling s pěti doplňky, které budou bavit vás i vašeho hafana: Ultra Dart Spin, Ultra Dart Speed, Ultra Dart Rugged, Ultra Dart Float a Ultra Wing.

Elastický pás Ultra Slingu umožňuje vystřelit hračku na libovolnou vzdálenost, má tvarovanou rukojeť a díky jeho kompaktní velikosti jej můžete vzít kamkoliv s sebou. Bude se dodávat v základu s Ultra Dart Spin pro střední vzdálenost doletu. Pro větší dolet bude určen Ultra Dart Speed. Oba budou k dispozici v několika  barvách (modrobílá, oranžovobílá a zelenobílá) a budou vhodné pro psy všech velikostí. Samozřejmostí je odolnost, lehká váha a jemný povrch pro lepší uchopení ve psí tlamě.

Ultra Dart Rugged bude odolnou verzí výše zmíněných pro psy „ničitele“, Ultra Dart Float pro zábavu ve vodě a Ultra Wing jako kluzák nad zemí.

K dostání budou od května 2015 a o něco později i v České republice. Cena by se měla pohybovat v USA od 9 do 19 dolarů (230 – 500 Kč), doufejme, že u nás to nebude o moc více.

KRUUSE Buster Activity Mat

kruuse

Hlavolamy pro psy se těší stále větší oblibě a popularitu tohoto odvětví zaznamenali i významní výrobci psích potřeb. Dánská společnost KRUUSE přichází s novinkou The Buster Activity Mat – interaktivní podložkou, na kterou se dají připevnit různá příslušenství pro zábavu psů a jejich majitelů. Stačí položit ji na zem a připnout na ni jednotlivé hlavolamy různých stupňů obtížnosti. Variabilitě se meze nekladou!

K dispozici u vybraných prodejců od dubna 2015, v Americe je cena stanovena od 69.99 dolarů (1750 Kč).

Groom Genie

groomgenie

Původně vznikl jako vynález matky, jejíž dcera potřebovala rozčesat kudrnaté a snadno se zacuchávající vlasy. Postupně se z něj vyvinula obdoba Tangle Teezeru pro psy a kočky: hřeben, který bez tahání rozčeše srst, s níž si ostatní hřebeny neví rady. Groom Genie je také skvělou pomůckou k uklidnění zvířete v situacích, kdy je třeba jemného zacházení jako například návštěva veterináře, trénink anebo relaxování při usínání.

Dostupný brzy u Groomgenie.com a vybraných prodejců, předpokládaná cena je 14.99 dolarů (zhruba 380 Kč). Dostane se i k nám?

Corky’s Reflective Wear

11046610_10204512386544157_547355428731925229_n

Sortiment reflexního oblečení pro psy je stále malý vzhledem k velké nabídce ostatních doplňků. Proto Corky’s Reflective Wear LLC přichází s novinkou: reflexními obojky, vestami a bundami pro psy všech velikostí. Hlavním kritériem je co největší bezpečnost psa za každé situace, proto byl použit materiál 3M Scotchlite™  viditelnost až do 1000 metrů ze všech stran (360°) a MiraFab™ pro odolnost vůči vodě, povětrnostním vlivům a pohodlí psa. Praktické jsou také otvory pro upevnění vodítka k postroji anebo obojku a upravitelnost podle velikosti psa. Na výběr je ze šesti barevných variací.

Cena zatím není stanovena, více informací na http://www.corkysreflectivewear.com/index.htm.

Petmate’s See and Extend Carrier

petmate-carrier

Na závěr ještě jeden výrobek od Petmate – přepravka pro malé psy (anebo kočky) s otevíracím síťovaným výhledem do strany, na bocích a na horní straně – pro pohodlí a klid vašeho miláčka – a s nastavitelnými popruhy přes rameno a do rukou. Vzhledem k tomu, že tato značka má už i v ČR své oficiální zastoupení, můžeme se snad brzy těšit i na tento výrobek. Cenově by měl začínat zhruba na 1000 Kč.