Jedním z mých prvních příspěvků na těchto www byl povzdech nad nedostupností barevných náhubků pro psy nejen v ČR ve článku “Nejsou a nebudou?” Máme tu ovšem první vlaštovku – modrý náhubek z edice Baskerville ultra od společnosti Company Of Animals!

Začal se prodávat i u nás, konkrétně tento jsem zakoupila v pražské Zoo ve dvoře za cca 450,- Kč.

Prodává se v šesti velikostech:

1 – Border teriér / Jack Russel Teriér
2 – Kokršpaněl / Bígl
3 – Kolie, Stafbullteriér
4 – Pointer, Pitbull
5 – Labrador, Německý ovčák
6 – Dánská doga, Rotvajler

Doporučuji však neřídit se velikostmi udávanými výrobcem a prodejci, ale vybírat náhubek podle TOHOTO NÁVODU.

Baskerville_nahubek_Hafster1

Oficiální popis:

” Patentovaný náhubek BASKERVILLE byl navržen doktorem Rogerem Mugfordem k tomu, aby zabránil psímu kousnutí, ale zároveň bylo psu nošení pohodlné. Ergonomický tvar s bočními popruhy zabezpečuje, že náhubek zůstává pořád na stejném místě. Obsahuje dva přídavné bezpečnostní prvky – spodní poutko, které slouží k připojení na obojek a odstranitelný vrchní pásek. Navíc obsahuje kovovou přezku pro ideální nastavení.

Velikost: 1 (délka 5,6 cm, obvod 18,75 cm), 2 (délka 6,9 cm, obvod 23,75 cm), 3 (délka 7,5 cm, obvod 26,25 cm), 4 (délka 8,1 cm, obvod 30,6 cm), 5 (délka 9,4 cm, obvod 35 cm), 6 (délka 10 cm, obvod 37,5 cm)”

13233362_1027692877306671_1441119479_n

A jaký tedy je?

Náhubek je vyroben z tepelně upravovaného kaučuku, je velmi příjemný na omak,  velmi lehký a přitom dost pevný. Ve spodní části upevnění popruhu, pod bradou, je polstrování pro větší pohodlí hafana. Kromě klasického popruhu se sponou na upevnění na krku za ušima má ještě odepínací třetí pás, který se dá připevnit od čumáku středem až za uši. Pás má spoustu dírek pro provlékání spony, takže použití je velmi variabilní. Má daleko větší průduchy než klasický plastový náhubek, takže pes v něm může volněji dýchat, i přijímat různé pamlsky. Navíc se dá pod působením horké vody upravit přesně podle čumáku hafana.   Na upevňovacím pásku je i poutko pro upevnění na obojek, aby pes náhubek neztratil, a po sundání je možné jej zavěsit třeba na věšák.

Mohlo by vás zajímat:  Recenze: Popware stojan s miskami

Baskerville_nahubek_Hafster2

Baskerville_nahubek_Hafster3

Baskerville_nahubek_Hafster4

Baskerville_nahubek_Hafster5

Já jsem se rozhodla vybrat nakonec ještě o číslo větší, než doporučovaný kus, a jsem za to ráda. Bojko se v něm cítí mnohem lépe než v užším klasickém  plastovém náhubku,  dobře mu sedí, a navíc vypadá opravdu stylově :)

IMG_0888