V životě pejskaře někdy nastávají i nemilé situace a nečekaná návštěva veteriny k nim bezesporu patří. V takovém případě vám může být nápomocná nová aplikace GetVet, díky které během chvilky zjistíte polohu a údaje nejbližší kliniky, která se o vašeho čtyřnohého parťáka postará. Kromě toho umí ještě další věci, které jako pejskař určitě oceníte. Podívejte se spolu s námi na tuto appku detailněji v naší podrobné recenzi.

Snad každý majitel domácího miláčka již zažil situaci, kdy bylo potřeba ošetřit zvíře u nejbližšího doktora. Taková situace vyvolává nutnost vyhledávání nejdostupnějšího veterinárního místa na internetu spolu s kontakty. S aplikací GetVet by měla zdlouhavá lokalizace takového místa odpadnout. Navíc nabízí užitečné funkce pro přehled o zdravotním stavu hafana. Tak se na ně pojďme podívat :)

ZÁKLADNÍ INFORMACE

Majitele Apple zařízení bohužel nepotěším: GetVet je v současnosti dostupná pouze pro telefony se systémem Android (verze 4.1 a vyšší). Pro vyzkoušení je možné si stáhnout demoverzi na 14 dní zdarma, ovšem tato varianta je značně omezena – u ordinací se nezobrazují telefonické kontakty a webové stránky, navíc není možné do profilu mazlíka nahrát fotografii. Plnohodnotná aplikace již tyto možnosti poskytuje, navíc zabírá v paměti telefonu zanedbatelných 10,5 MB (aktuální verze 1.5). Pro kompletní funkčnost je třeba mít připojení k internetu a zapnuté polohové služby.

VZHLED A FUNKCE

Vizuálně je GetVet vcelku příjemná appka a není jí moc co vytknout. Barvy i rozmístění prvků jsou příjemné pro oči a žádný zásadní kiks se zde nevyskytuje. Po spuštění se načte úvodní obrazovka se základní nabídkou 3 ikon – mapou veterinárních ordinací, uložených veterin a profily mazlíků. Totožný seznam se zobrazí i po kliknutí na nabídku menu, ve kterém je navíc informace o aplikaci. Ta je však veskrze stručná a moc se z ní nedozvíte. Značně mi v této sekci chybí nápověda, neboť ne každý má v případě nutnosti možnost procházet webové stránky aplikace a zjišťovat, co která ikona, barva veteriny či funkce znamená a jak se nastavuje.

Mohlo by vás zajímat:  Recenze: Curver kontejner na granule

MAPA VETERINÁRNÍCH KLINIK V DOSAHU

Automaticky zobrazí ordinace v okolí na základě vaší pozice. jednotlivé kliniky jsou barevně rozlišeny dle poskytovaných služeb a otevírací doby (viz obrázek). Pokud potřebujete nastavit vaši polohu, stačí kliknout na ikonu zacílení vpravo nahoře.

GetVet_aplikace_hafster_4

Každá ordinace má v aplikaci vlastní kartu, na které jsou informace o adrese, telefonní čísla, otevírací doba, email a webová adresa. Další údaje jsou v poznámkách, které někdy bývají přidružené na kartě. V pravém horním rohu je možné vybrat z uložení zvolené veteriny mezi oblíbené ordinace, anebo navigace z místa, ve kterém se právě nacházíte, a to pomocí zvolených aplikací (Google mapy, prohlížeč a další případně instalované appky). Tuto funkci já osobně považuji za skvělé ulehčení při hledání zvolené služby, kdy v případě nouze dokáže GetVet ušetřit potřebný čas (a v některých případech jde opravdu o minuty).

SEZNAM OBLÍBENÝCH VETERINÁRNÍCH KLINIK

Druhou nabídkou na úvodní obrazovce je seznam oblíbených ordinací. V tom se zobrazují jednotlivé kliniky i s barevným označením, takže například v čase mimo otevírací dobu jsou vyznačeny šedou barvou. Stejně jako v kartě ordinace nalezené na mapě, v uloženém profilu vás po kliknutí na telefonní číslo aplikace přesměruje do nabídky volání, odkud je možné vybraný kontakt přímo vytočit anebo uložit.

SEZNAM MAZLÍČKŮ

Poslední nabídkou je seznam domácích mazlíčků. Na jednotlivých kartách jsou zobrazeny následující údaje:

 1. Fotografie
 2. Jméno zvířete
 3. Plemeno
 4. Číslo čipu
 5. Číslo tetování
 6. Datum narození
 7. Pohlaví
 8. Kastrace (datum)
 9. Krmivo
 10. Alergie
 11. Léky
 12. Poznámky

Dobrým nápadem je absence rozbalovací nabídky u plemene zvířete, kdy vývojáři mysleli i na křížence a voříšky :) Zato u pohlaví je z neznámých důvodů volba uvedena v angličtině (Male, Female). Co mi dost chybí, je informace o váze zvířete, která je v mnoha případech dost důležitá.

Na kartě zvířete se v pravé horní části nachází nepříliš výrazné menu s možností odeslat informace o mazlíkovi přes bluetooth, email, sms anebo sdílení na Facebooku (ikona obálky, v pořadí druhá zprava).  Perfektní věc, pokud potřebujete nasdílet tyto údaje například s hlídací službou, kamarádem, anebo v předstihu s lékařským personálem kliniky.

Ještě větší radost mi však udělalo kliknutí na ikonu injekční stříkačky úplně vpravo nahoře na kartě zvířete – skrývá se tam ukládání dat o očkování a odčervení, které má jako bonus nastavení upozornění o blížícím se termínu opětovné aplikace! Palec nahoru, tohle je opravdu vychytaná věc, navíc si můžete zvolit dobu notifikace na jeden, dva anebo čtyři týdny před vypršením. Osobně jsem si tuto fíčuru vyzkoušela a funguje bezvadně – upozornění se zobrazuje hned několikrát: datum v políčku platnosti zčervená, ikona stříkačky na kartě zvířete také, v seznamu mazlíků je u profilu jedince a navíc v základní nabídce problikává piktogram tlapky červeně. Už nikdy tak nezapomenete na preventivní návštěvu lékaře :)

DOJMY Z TESTOVÁNÍ:

Veskrze pozitivní! GetVet plynule funguje i na starších zařízeních, pokud mají alespoň minimální verzi Androidu. Nezaznamenala jsem žádný pád či zaseknutí, ovládání je intuitivní a “blbuvzdorné” (u důležitých procesů aplikace ověřuje, zda je následující krok opravdu zamýšlený). Až na malé mouchy zmíněné výše jsem nenarazila na nic, co by mne nepříjemně překvapilo. Do budoucna bych v aplikaci ocenila možnost záznamů o prodělaných nemocích či zákrocích (které se hodí pro přehled o zdraví zvířete) a také třeba offline přehled první pomoci, který by dle mého názoru uvítalo mnoho pejskařů. Zatím však GetVet plní svou úlohu ke spokojenosti uživatele a zároveň milovníka zvířat.

Na appku, která je relativně nová, je to velice slušný začátek a doufám, že si v brzké době najde co nejvíce příznivců. Za necelých 40 CZK totiž dostanete velmi nápomocný nástroj, jenž vám ušetří čas a také může zachránit život vašeho milovaného chlupatého parťáka.

Aplikace GetVet je ke stažení v Google Play obchodě v tomto odkazu.