Už se Vám někdy stalo, že jste potkali krásného hafana, poptali se majitele na rasu, a vůbec nevěděli copak to je, a přitom Vás tak zaujal? Majitelé zařízení od Apple už tuto situaci mohou elegantně vyřešit – pomocí aplikace Katalog psů.

Katalog zabírá necelých 60 MB diskového prostoru, a k jeho užívání není třeba mít připojení k internetu – celý obsah je uložen v mobilu/tabletu. V seznamu seřazeném dle abecedy je přehledně uspořádáno 386 plemen psů.

katalog1.

Každá rasa má svůj profil s informací o hmotnosti, výšce, průměrné délce života, specifických vlastnostech a charakteristice. Ta obsahuje také krátké info o historii plemene. Mezi jednotlivými kartami je možné přepínat posunutím prstu nalevo anebo napravo. Fotky psů v kartě bohužel nelze zvětšit, jsou však v dobré kvalitě.

V přehledu lze libovolně přecházet i pomocí postranního seznamu písmen abecedy, takže není nutné rolovat odshora dolů pro nalezení určitého hafana. Aplikace nabízí i možnost vyhledávání, a to jak v názvu plemene, tak v určení.

katalog2

Pokud se Vám na fotkách výše něco nezdá, máte pravdu – aplikace obsahuje některé slova ve slovenském jazyce. Původně byla totiž vyvinuta pro SK distribuci ve spolupráci s portálem tulko.sk, následně probíhal překlad do českého jazyka. Korektury nejsou někdy zcela správné, snad se tyto mušky vychytají v některé z aktualizací.

Ještě jsem se pozastavila nad plemenem Akity, jejíž americký i japonský typ je shrnut pouze pod jednou kartou. Odborník v této problematice by našel i nějaké další nesrovnalosti, ale pro potřeby běžného pejskaře je aplikace více než postačující. Ovládání je intuitivní, design je spíše jak z dětských omalovánek, ale to je velmi malá drobnost.

Mohlo by vás zajímat:  Recenze: Curver kontejner na granule

Další věcí, která mi v aplikaci chybí, je více informací o charakterových vlastnostech jednotlivých ras a také alespoň nějaký popis náročnosti údržby srsti a aktivity. Doufám však, že v rámci aktualizací se také rozšíří obsah.

Aplikace Katalog psů je placená, stojí cca 25 CZK, ke stažení na iTunes.

UPDATE:

Aplikaci jsme měli možnost vyzkoušet i na zařízení iPad mini, kde je také velmi přehledná a  snadno ovladatelná. Zobrazení je samozřejmě lepší, není nutné tolik rolovat. Pro názorný přehled přikládáme screeny:

Testováno na zařízeních:

iPhone 4s – iOS 7.1.2

Závěr:

OBSAH:  3hvezdy

OVLADATELNOST:  4hvezdy

GRAFIKA:

CENA:  4hvezdy