Nastavitelné vodítko Freestyle je již klasikou v sortimentu potřeb od německého výrobce Hunter. Když jsem se před cca 3 lety rozhodovala, jaké přepínací vodítko pro svého psa koupit, byl mi doporučen od známých právě tento produkt. Nyní, po několikatelém používání, se s vámi mohu podělit o své dojmy a postřehy. Vyplatí se zainvestovat do tohoto kousku téměř tisícovku?

Dobré vodítko je základ pro práci se psem. Také dokáže dost ulehčit rukám majitele. Já osobně preferuji lanová přepínací vodítka z důvodu lepší manipulace a ovladatelnosti psa. K tomu ještě připočítejte možnost připnout psa např. k lavičce anebo mít dva psy na jednom vodítku, což jsou významné benefity právě přepínacích kusů. Při výběru jsem tudíž měla jasno, jak by kupovaný produkt měl vypadat.

Hunter vyrábí spíše designové kousky, avšak právě Freestyle mi přišel vcelku funkční. Dle specifikace výrobce je tvořen z extrémně silného polyamidového lana vyztuženého polyamidovým jádrem. Spoje jsou jištěny několikanásobně prošitou kůží a karabiny vypadají robustně. A tak jsem se rozhodla vodítko koupit, konkrétně větší  šedou variantu délky 2 metry a průměru 10 milimetrů za 999 CZK (kód 46529).

 

Hafster_Hunter_vodítko_Freestyle

Designově nelze tomuto kousku nic vytknout, vzhled je nadčasový a elegantní. Použitý materiál je velmi příjemný na omak a v ruce se drží dobře. Velkou výhodou je, že se vám díky němu nepotí v létě ruce a v zimě nenatáhne vodu, takže lze použít opravdu za každého počasí. Váha 268 gramů sice není nijak zanedbatelná, ale u středního a většího psa si na ni velmi rychle zvyknete. Výhodou šedé barvy je, že běžné ušpinění nelze postřehnout, navíc vodítko nemá tendence na sebe nabalovat příiš mnoho nečistot (samozřejmě nepočítám, když jej vláčíte lesním porostem). Pokud je zašpiníte, stačí jej následně vyprat v pračce v sáčku na praní (doporučuji nejvíce na 30°C aby se nepoškodily vlákna materiálu).

Mohlo by vás zajímat:  Stylové funkční vodítka a obojky Paracordbang

Bojko3Ideální stav: klidný pes na prověšeném vodítku

Na klasické městské venčení je Freestyle jako dělané, a nezadá si ani se zátěží při výletech v přírodě. Absolvovalo i běh se psem, k naší plné spokojenosti. Další dva kousky byly používány u velmi tahavých velkých psů a bez problémů také posloužily; nebojte, majitelům jsem již domluvila kynologa pro vyřešení problému :) My s taháním problémy nemáme, ovšem několik případů velkého napnutí jsem již také řešila, a vodítko mne v tomto ohledu nezklamalo.

Bojko4Vodítko Freestyle a obojek Capri, oboje od Hunter

Setkala jsem se však cca 3x se situací, kdy se otevřela karabina. Poprvé v zimním období, kdy jsem na ní měla připnutý přepínám MagicLatch, který se mi kvůli tomuto ztratil, a našla jsem jej po více týdnu pouze díky jednomu ochotnému člověku. Podruhé a potřetí, když se Bojko otřepal při chůzi a karabina se tudíž vyvlekla z obojku. To může být velmi nebezpečné, zvláště pokud se nacházíte na rušné ulici, kde může dojít ke zranění psa. Kromě těchto 3 excesů se však dalo na Freestyle vždy spolehnout, a i v náročnějších podmínkách (výstup na Sněžku a další výlety, běhání, výcvik s kynologem) se vodítko ukázalo jako odolné a vyhovující.

Hafster_Hunter_vodítko_Freestyle2I po letech vypadá vodítko téměř jako nové

Závěrem je třeba říct, že Freestyle vodítko vydrželo nejenom hrubší zacházení a horší klimatické podmínky, ale i velkou sílu tahu k naší spokojenosti. Přes všechno takové zacházení se jeho vzhled téměř nezměnil, stále vypadá skvěle. Samozřejmě minoritní známky používání na něm najdete, ale obecně mohu říci, že pro mne je to vodítko na dlouhodobé spokojené používání. A to se vyplatí i při vyšší ceně.

Mohlo by vás zajímat:  Recenze: HURTTA Ultimate Warmer = spokojenost :)

Vodítka Freestyle je možné koupit v oficiálním e-shopu Hunter anebo v kamenných prodejnách v Praze a Bratislavě.

Děkuji za fotografie Nicol: KeskiyöKaala photo