XXVIII. mezinárodní výstava psů všech plemen FCI na Výstavišti v Letňanech je skvělá příležitost, jak se pokochat pohledem na nádherné psy a zároveň navštívit přidružený veletrh chovatelských potřeb. A protože letošní ročník sliboval účast opravdu zajímavých vystavovatelů, nemohla jsem si jej nechat ujít. A stálo to za to, představené novinky byly prostě skvělé! Podívejte se, co nás nejvíce zaujalo…

Ač je to k nevíře, Prague Expo Dog (30.4.-1.5.2016) byla první výstavou psů s rodokmenem, kterou jsem v životě navštívila. Chystala jsem se na tuto událost zejména kvůli veletrhu psích produktů, ovšem přítomní hafani mne natolik okouzlili, že jsem po sobotní účasti přijela na akci i v neděli. Zejména kategorie teriérů – velšteriéři, foxové a podobní. Dále pak  plemena kníračů, což je moje srdeční záležitost, mne opravdu potěšily.

Už souhrnný přehled prodejců naznačoval, že se bude jednat o zajímavou záležitost. A jak se potvrdilo, nabídka byla mnohem pestřejší a kvalitnější, než na nedávném For Pets 2016. Vodítka, postroje, hračky, pomůcky a spousta dalších praktických věcí, že jsem nevěděla, co dříve koupit. Nejzásadnější novinky Vám přináším v tomto přehledu.

HILAREM

Hilarem je mladá česká značka, která nabízí široký sortiment produktů. Ty se vyznačují veselými barvami, kvalitním zpracováním a všestranným upotřebením. Na veletrhu nabídli kromě standardních věcí také skvělou vychytávku – skládací kužely pro výcvik a agility, které se dají snadno rozložit i složit, jsou lehké a tudíž snadno přenositelné. Právem si zasloužily pozornost kupujících. Brzy se objeví i v jejich oficiálním e-shopu.

TOP-MATIC

Stánek společnosti Gappay ukrýval poklad – magnetický tréninkový systém pro psy Top-Matic. Umělé balonky s magnetem uvnitř, které se pomocí klipů dají uchytit na libovolné místo oděvu a pomáhají tak při výcviku. Systém je variabilní, takže si jej poskládáte podle vašich potřeb – můžete kombinovat různé verze míčků a pešků.  Díky těmto pomůckám máte při akci volné ruce a můžete se plně věnovat vašim čtyřnohým parťákům. K dostání v e-shopu Gappay.cz.

CRAZY PAWS

Při výběru vhodného vodítka pro Bojka jsme se rozhodli využít nabídky stánku Crazy Paws, konkrétně řady Collar Soft. Kvalitní výrobek z jemné jehněčí kůže je vybaven stahovacím systémem, a dá se použít i na výstavy. Po konzultaci s mým kynologickým poradcem Nikosem jsem vodítko na Bojkovi vyzkoušela a následně prošla názorným školením, jak jej nejlépe použít, aby byl spokojený hafan i já. Crazy Paws nabízí i úžasné designové misky, které mají navíc spodní pogumovanou vrstvu, která zabraňuje posouvání. Kromě vodítka mne zaujaly i míčky Liker z netoxického a praktického materiálu a barevné obojky, vodítka a pamlskovníky.

STŘÍBRNÉ TLAPKY 

Na stánek Stříbrných tlapek jsem se velmi těšila. Byla jsem zvědavá, jak vypadají originální šperky z jejich nabídky ve skutečnosti. Ta předčila mé očekávání. Bohatý výběr ze všech možných plemen, tlapkové přívěšky, náušnice i prstýnky. Pro náročnější zákazníky byly k dispozici i verze s českými granáty anebo barevnými zirkony. Doplňkovým zbožím byly přívěsky s psí tématikou a BioThane náramky, obojky a vodítka. Pokud si libujete v krásných doplňcích s puncem kvality, určitě navštivte oficiální e-shop Stříbrné tlapky!

JULIUS K-9

 

Profesionální chovatelské potřeby pro kynologické experty i obyčejné milovníky psů, to je ve zkratce Julius K-9. V jejich nabídce najdete spoustu praktických a kvalitních produktů, které si ihned zamilujete vy i váš čtyřnohý parťák. Já jsem se zaměřila zejména na postroje s vyměnitelnými nápisy, které jsou nově k dispozici i v českém a slovenském jazyce. Výběr je opravdu luxusní, pro každého se něco najde. Postroje jsou v mnoha barevných a upotřebitelných variacích, pro ty nejmenší hafany až po obříky. Vybírat můžete v oficiálním e-shopu.

 

Pokud vás zaujaly produkty od Hilarem, Top-Matic anebo Stříbrných tlapek můžete shlédnout ukázky těchto výrobků ve videu z veletrhu:

Galerie:

Skvělá atmosféra, zajímavý doprovodný program a velká nabídka opravdu zajímavých produktů. Prague Expo Dog byl pro nás bezvadným zážitkem, díky kterému jsem 100% jistá, že příští ročník určitě nevynecháme. Z veletrhu jsme si přivezli mnoho vynikajících pamlsků pro Bojka od Sušienkovo a Dogtown, kvalitní vodítko Soft Collar (730 CZK), míček Liker (135 CZK), Mapes jelení pochoutky (70 CZK) a nalepovací stříbrné a zlaté tlapky (150 CZK).