Každoroční veletrh chovatelských potřeb pro domácí zvířata FOR PETS by si neměl nechat ujít žádný fanoušek psů.  A už vůbec ne někdo, koho zajímají novinky v tomto oboru :) Na letošník ročník, který se konal ve dnech 9.4.-12.4.2015,  mne doprovázel  psí poradce Nikos, takže jsem se těšila i na jeho názor k vystaveným produktům . A co nás zde zaujalo? Čtěte dál…

 Doginno – Inovace pro psy

???????????????????????????????

Milé překvapení na veletrhu! Zástupci této společnosti zde představili  handsfree vodítko Lishinu. Je to novinka v oblasti Flexi vodítek, která, při splnění určitých podmínek (použití u vyrovnaného a vycvičeného psa, který již umí běhat u nohy majitele), umožňuje mít volné ruce pro jiné účely. Nejvíce mne však potěšil fakt, že v tomto stánku bylo možné zakoupit přepínák Magiclatch! Navíc za skvělou cenu 350 CZK,  v zahraničních e-shopech nedosažitelnou. Tajně jsem doufala, že tuhle vychytávku jednou v ČR uvidím, ale že to bude za pár měsíců od  testování na našich stránkách, to mne opravdu nenapadlo. Doufám, že Doginno rozjede jeho standardní distribuci, bylo by to opravdu skvělé :)

 Pet Amour

IMG_0448-2

Na stánek Pet Amour jsem se moc těšila, jejich nabídka totiž patří mezi špičku mezi psími produkty. Doposud jsem neměla možnost vidět většinu sortimentu tohoto obchodu naživo, a dle mého předpokladu nezklamali. Decentní barevné kombinace, kvalitní materiály, prezentace na vysoké úrovni. A samozřejmě k tomu velmi milá zástupkyně Bára. Popravdě řečeno, mít pejska malého vzrůstu, např.  buldočka, nebo jorkšírka, asi jim to tam vykoupím celé :) Nejvíce mne zaujaly kožené obojky s nýty , květinové obojky Bellona (poslední foto),  a naprosto prďácké obojky Balls Grey.

 

Psí pekárna Dogtown

IMG_0452

Tato psí pekárna patří pod prodejnu Dogtown, kterou jsem již měla možnost navštívit, a vybrané kousky otestovat na svých hafanech. A chutnaly moc! Krůta a telecí na tyčce jsou naše nejoblíbenější, takže jsem měla radost, že tyto dobroty byly i v nabídce na veletrhu. Doporučit můžeme i muffinky, po kterých se psi mohou utlouci. Tyto dobroty jsou k dostání vždy čerstvé, ze surovin českého původu v potravinářské kvalitě, ostatně jako zbytek sortimentu.

Versele-Laga / Tamer

Hazedlo-For-Pets-title

 

Tato společnost měla na veletrhu poměrně velký stánek, ve kterém představila své produkty v oblasti krmiv pro zvířátka. Nás však zaujala zejména část s hračkami Tamer, kde jsme si vybrali uzlové házedlo, vyrobené z bytelného lana. Materiál byl rozhodující, nelze jej snadno rozcupovat, a navíc se dá delší část modifikovat do smyčky. Produkty této značky  jsou vyráběny poctivou ruční prací, mají deklarovanou zdravotní nezávadnost a jsou české! Po vyzkoušení v terénu mohu konstatovat, že hračka má u nás velký úspěch.

A co  všechno jsme nakoupili? Samé bezvadné věci: modrý přepínák MagicLatch, náš oblíbený rozčesávací sprej na zacuchanou srst I love pet head, úžasný rozlišovač na klíče ve tvaru psí tlapky od Psího domova Lukavice, a házedlo české značky Tamer.

For-pets-nas-nakup-hafster

Kromě výše zmíněných vystavovatelů jsme měli možnost zhlédnout přednášku o chování prasátek v domácnosti (obzvláště prasátko Oskar bylo neodolatelné), procvičili Bojkovu poslušnost na výstavě morčátek,  navázali nové kontakty v oboru a užívali si skvělou atmosféru. Inovací na veletrhu bylo sice minimum, ale stálo to za to! For Pets je zkrátka událost, kterou by si neměl nikdo nechat ujít,  už teď se těším na další ročník. A jak se na veletrhu líbilo Vám?

Galerie: