Jaro je období, které mám obzvlášť ráda, protože v tomto období se konají veletrhy chovatelských potřeb. Kromě letošního Global Pet Expo jsem se těšila zejména na českou obdobu – For Pets 2016, Stránky veletrhu v předstihu moc zajímavých novinek neslibovaly, přesto jsem byla zvědavá, zda objevím něco, co mne zaujme.

For Pets 2016 avizoval 93 vystavovatelů ve dvou halách a spoustu produktů k přímému zakoupení. S kamarádskou posilou a natěšeným Bojkem (na každém veletrhu bývá tolik dobrot!) jsem se nejdřív zastavila v hale 6, kde probíhal doprovodný program a umísťovací výstava domácích zvířat, abych následně zamířila k mému cíli – hale 3, která byla hlavním bodem mého zájmu. A co stálo rozhodně za vidění?

Sušienkovo

IMG_1154Aneb stánek plný těch nejlepších delikates, jaké si jen dokážete představit. Bio a eko produkty v nejvyšší kvalitě, které si Bojko tak oblíbil, že se mu ani nechtělo odejít :) Sušené maso, sirupy, mýdla, anebo krémy s pečetí Sušienkovo jsou zárukou toho, že nebudete zklamaní. Pro mne naprostá pecka. Bojkovi jsem koupila sáček se sardinkami a filety, a zatímco hafan se oddával božské chuti, já jsem poslouchala výklad o produktech od velmi milé obsluhy.

Kromě výše zmíněných dobrot byly na stánku nově představeny také značky, které tato společnost dováží – eko hračky Beco a stylové pelíšky a doplňky od Cloud7.

Hound

IMG_1142Po duhovém vodítku pokoukávám už od doby, kdy jsem objevila kolekci Found my Animal u německého prodejce Poochy. A tak jsem samozřejmě byla nadšená, když jsem zjistila, že se tyto produkty konečně objevily i u nás. Konkrétně kousky slovenské výroby ve specializovaném obchodě Hound, který měl zastoupení i na navštíveném veletrhu. Těch barev, až oči přecházely! Duhové vodítka, obojky i roztomilé šátky. Bohužel zatím v nabídce nejsou ombré ani mnohobarevné přepínací vodítka, které používám, ale věřím, že je to jen otázka času, kdy se v e-shopu objeví.

TIP: Pokud jste šikovní, můžete si ombré vodítko vyrobit i sami, podle tohoto návodu v  angličtině anebo jednoduššího postupu v češtině. Je to vcelku jednoduché a náklady jsou minimální. Pro zručné kutily to bude hračka :)

Tamer

IMG_1136Této značky jsem si všimla již na posledním veletrhu, kde jsem zakoupila vrhací hračky pro testování. Výsledky mne ohromily a tak jsem se na jejich samostatný stánek těšila. A bylo na co, Tamer překvapil velkou nabídkou vodítek, hraček i nové řady obojků v mnoha barevných variacích. Poznávacím znakem byl jako vždy unikátní posuvný systém easy long a poctivé zpracování.  Vybírat bylo opravdu z čeho, Bojko nevěděl, kterou hračku zvolit dříve :) Pro ty, kteří se na veletrh nedostali, a mají zájem si nějaký produkt Tamer koupit, přidávám odkaz na jejich oficiální e-shop LoveDogs.

Demeven

IMG_1148Na nabídku tohoto stánku jsem byla moc zvědavá, zejména na nově nabízené kabelky pro venčení. Jak asi vypadají v reálu? Skutečnost předčila mé očekávání, výrobky jsou to opravdu funkční a stylové a nosí se pohodlně. Zastupitelka Demeven Lucie byla moc milá a představila mi kabelky spolu s popisem všech funkcí. Video najdete níže v článku.

Kromě kabelek jsem obdivovala také krásné obojky, pelíšky a tašky na psy, které můžete najít i v e-shopu Demeven. Pokud hledáte design a funkčnost za dostupnou cenu a chcete podpořit domácí výrobce, je tato značka jasnou volbou.

 DOGG

IMG_1128

První módní e-shop pro psy a jejich majitele měl na letošním veletrhu premiéru, a to ve velkém stylu. Kromě luxusních doplňků a oblečků pro psy představil také eko hračky Beco pets a zejména vodítko Lishinu, které jsem měla možnost vidět již na předchozím For Pets 2015. V tomto případě se však jedná o českou distribuci.  Zejména tvídové kabáty mne naprosto oslnily, v sortimentu oblečků na našem trhu se jedná o naprostou špičku. Ještěže Bojko nepotřebuje žádné oblečky, jinak bych u stánku Dogg utratila majlant :)

Módní kolekce byla představena na dvou stříbrných maskotech – bulíkovi Igorovi a buldokovi Evženovi, a každému bylo ihned jasné, že tvídové doplňky sluší každému psovi.

 

Posledním místem, které mne zaujalo, byl stánek společnosti Rebel Dog. Ani ne tak kvůli představení “novinky” Puller, která se však ve světě prodává již 6 let (chjo, spousta výrobků se k nám dostává se značným zpožděním), ale hlavně tím, že jsem v něm objevila podložku pod misky IKEA, která se již  několik let neprodává a doteď jsem ji zoufale sháněla. I přesto, že se jednalo o neprodejné zboží, personál byl naprosto neuvěřitelný, a podložku mi daroval za zakoupení několika kousků pamlsků pro psy. Tímto bych chtěla zástupcům Rebel Dog moc poděkovat a popřát úspěchy v podnikání, protože ke spokojenosti zákazníka dělají vše možné!

A jaké kousky jsem nakonec na veletrhu ulovila? Kromě vysněné podložky zejména pamlsky ze Sušienkovo, domácí pekárny Dogtown a Woolf ze stánku Rebel Dog.

IMG_1162

Letošní veletrh byl příjemným místem pro setkání lidí z oboru, milovníky psů a jiných domácích mazlíků a v neposlední řadě i příležitost vyzkoušet si některé zajímavé produkty. Novinek moc nebylo, přesto se však těším na další ročník. A tajně doufám v přítomnost stánků Hurtta, Wayo, Chuckit!, Hunter, Zero DC či Westpaw (anebo alespoň zástupce prodávající řadu Zogoflex).

A jak jste byli spokojení s návštěvou vy?

Galerie:

 

Titulní fotografie použita z FB stránek For Pets