Každý majitel psa to zná – spolu s chlupatým parťákem se začne v domácnosti nevyhnutelně objevovat větší či menší množství chlupů. Ať už na nábytku, anebo na oblečení, ne vždy je jednoduché se chlupatých “dárečků” zbavit. Kromě tradičních řešení se na našem trhu objevila také pomůcka, jejíž výrobce směle tvrdí, že s nechtěnými chlupy zatočí: SwiPets rukavice. Je tento revoluční vynález opravdu tak dobrý, jak je nám prezentováno? Vyzkoušela jsem pro vás rukavici v následující recenzi.

Informace o tomto výrobku se ke mně dostala při procházení stránek veletrhu For Pets, kde za SwiPets distributor dostal čestné uznání GRAND PRIX. Má zvědavost mi nakonec nedala jinou volbu než si ji obstarat a začít testování.

Oficiální popis výrobce:

Rukavice SwiPets odstraňuje středně dlouhé a dlouhé chlupy, které po sobě psi a kočky zanechají. Patentovaná lepkavá vrstva vytvoří elektrostatický náboj, který umožní zachytit všechny zvířecí chlupy tak, že je poté můžete bez problému sebrat a vyhodit.

Použitý materiál: 70% nylon a 30% Spandex, povrch: nitryl

Velikost: univerzální

První dojmy:

Rukavice je na omak velmi příjemná, jde vidět, že výrobce si na volbě materiálu dal opravdu záležet. Lepkavá vrstva se nachází na vnitřní straně, na svrchní části je logo výrobce. Díky použití Spandexu je zaručena elasticita pro každou velikost rukou. Skvělým nápadem je také možnost zvolit kus na pravou nebo levou ruku. Na obalu produktu je uveden jednoduchý návod na použití a také informace, že používání rukavice snižuje množství alergenů.

Testování:

Do procesu zkoušení jsem zapojila nejenom svou domácnost, ale i kamarádku, která vlastní fenku černého labradora. Rukavici jsme zkoušely na oblečení, nábytku a běžně používaných textiliích. Pro naše potřeby jsme ji také několikrát vypraly, abychom se ujistily, zda funkčnost po oprání neklesá. Pro srovnání jsem se rozhodla vybrat mnou oblíbený odchlupovací váleček, který spolu s náhradními vrstvami kupuji v IKEA. Jeho funkčnost mám ověřenou léty používání k mé plné spokojenosti.

A jak SwiPets dopadl ve srovnání s těžkým soupeřem? Podívejte se na video, které jsem z testování natočila:

Z mnou vyzkoušených materiálů se rukavice nejvíce osvědčila na psím pelíšku (Primemax), jehož potah je dobře napnutý na matraci. Hůře se s ní pracovalo na manšestrovém kabátu a na bavlněné dece bohužel selhala. Neosvědčila se ani u krátkých labradořích chlupů. Naopak váleček triumfoval na všech materiálech. Vzhledem k tomu, že samotná pomůcka i náhradní lepítka se dají nakoupit za pár korun, tak jeho účinnost je neomezená a dostupnost je opravdu pro každého.

U rukavice oceňuji zejména skladnost, narozdíl od válečku se dá uschovat opravdu kdekoliv. Na psí pelech ji určitě budu používat, protože z ní nevzniká žádný vedlejší odpad (jako vrstvy lepících papírů u válečku). Obě pomůcky u mne doma určitě najdou uplatnění.