HaloLight je horká novinka, představená v druhé polovině roku 2015 v Americe. Dog Fantasy je klasika oblíbená u nás. Je mezi nimi markatní rozdíl, kromě ceny? Vyplatí se investovat a objednávat ze zahraničí, anebo jsou produkty na našem trhu dostatečně kvalitní? Podrobili jsme tyto výrobky detailnímu testování, a v tomto článku se dozvíte, jak srovnání obou produktů dopadlo.

Svítící obojek HaloLight mne zaujal už na propagačních materiálech z veletrhu SuperZoo 2015. Podle oficiálních fotografií i pochval od uživatelů vypadá, že je skvěle viditelný i na těch největších chlupáčích. Díky kamarádovi z USA, který mi jeden kousek přivezl, se s vámi mohu podělit o své dojmy. Pro srovnání jsem zakoupila také obojek Dog Fantasy a průzkum mohl začít…

Specifikace:

Při prvním prozkoumání se obojky dost liší – šířkou, váhou i zabarvením světla. Podle údajů od výrobců by však jejich vlastnosti měly bý podobné. Oba dva kousky mají 3 programy: rychlé blikání, pomalé a stálé svícení. Na výběr je z několika barevných variací.

HaloLight: Dog Fantasy:
Průměr: 3 cm (na výběr je také 1,8 cm verze) Průměr: 1,2 cm
Váha: 62 g Váha: 32 g
Materiál: SGS netoxický silikon vysoké kvality Materiál: nylon, TPU a ABS
Konektor: Micro USB (délka kabelu 34 cm) Konektor: Mini USB (délka kabelu 27 cm)
Typ baterie: Lithium Ion Typ baterie: Neuveden
Doba nabíjení: 10 – 15 minut Doba nabíjení: cca 30 minut
Doba výdrže: 4-6 hodin Doba výdrže: Neuvedena
Programy: 3 Programy: 3
Cena: 35 USD / 40 USD (cca 900 CZK) Cena: cca 190 CZK
Mohlo by vás zajímat:  Novinky na Global Pet Expo 2013

HaloLight je robustnější než Dog Fantasy (DF), a také má velkou výhodu v nabíjecím kabelu, který je zakončen micro USB  konektorem. Ten používá většina současných mobilních zařízení (Android, Nokia) a tudíž můžete k obojku použít i kabel od vašeho telefonu. Má také znatelně kratší dobu nabíjení oproti DF a tak mne zajímalo, zda oba produkty vydrží svítit alespoň stejně dlouhou dobu. Proto jsem je podrobila časovému měření při stálém svícení v tmavé místnosti a průběžně fotila výsledky:

Jak je vidět na fotografiích, oba obojky mají nejvyšší svítivost do 2 hodin od zapnutí při plném nabití, a pak už viditelnost znatelně klesá. Výrobce DF neuvádí maximální dobu výdrže, ovšem dá se říci, že oba dva obojky jsou na tom stejně – v poslední fázi diody svítí velmi málo. Na fotkách to nemusí být tak vidět, ovšem je třeba vzít v úvahu, že byly pořízeny ze vzdálenosti cca 50 cm. Venku již obojky po 5 hodinách provozu nemusí být takřka znatelné.

Manipulace s Dog Fantasy je náročnější, pro rozepnutí je třeba tlačit na malý čudlík, což není uživatelský nejpříjemnější. U HaloLight stačí pro zapnutí obojku přetáhnout silikonový obal přes plastovou část, což je sice snažší, ovšem ovládání zapnutého obojku jde více ztuha než u DF. Výhodou je však krytý konektor napájení, do kterého se nedostane špína a voda, což s malou krytkou u DF není dost dobře možné. HaloLight zaručuje voděodolnost i při ponoření – přes silikon, který pevně objímá plast, se voda prostě nedostane.  Vzhledem ke skrytí plastové části také nehrozí, že se do jejích zdířek budou zachytávat chlupy, což se nám u Dog Fantasy několikrát stalo. Když vezmete v potaz manipulaci se zimními rukavicemi, v tomto ohledu je HaloLight příjemnější – tlačítko ON/OFF je větší a celý obojek se lépe uchopí.

Oba obojky bez problémů vydrží běžné psí hrátky, jsou velmi dobře omyvatelné a díky své nízké váze je může nosit každý typ pejska.

V terénu:

Po několikatýdenním testování mohu konstatovat, že Dog Fantasy se může s HaloLight měřit nejenom výkonem, ale i mnohem příjemnější cenou.  Po malé inovaci (změna konektoru kabelu za aktuální micro USB verzi) by byl mnohem praktičtější, avšak pro běžnou potřebu venčení plně dostačuje. Nevýhodou je relativně dlouhé nabíjení (HaloLight můžete nabít během chystání se ven s pejskem) a ne moc praktický kryt napájecího konektoru. Já osobně zůstanu u HaloLight, ovšem Dog Fantasy si velmi ráda nechám v záloze.

Svítící obojek HaloLight je možné objednat na oficiálních stránkách výrobce (je třeba počítat s poštovným cca 30 USD), Dog Fantasy seženete již od 185 CZK v e-shopu Pethome.cz.