Domácnost bez psa je poloviční domov. Společné bydlení s chlupáči skýtá mnoho radostí – nikdy nejíte sami, vždy s vámi někdo usíná a mazlení je několikanásobné. Na druhou stranu je třeba se o domácnost s hafany starat, a řádně ji vybavit. Přináším vám tipy, jak nejlépe to zvládnout, a co si domů pořídit pro bezproblémové soužití s vašimi nejmilejšími.

Víc psů, víc zábavy…avšak život s chlupatými kamarády přináší i potřebu produktů, které váš život zpříjemní. Obstarejte si doplňky, které vám ulehčí starost o dům či byt a udělají každodenní soužití  s vašimi mazlíky mnohem pohodovější. Zbavení se chlupů, zápachu, anebo praktická pomůcka do domácnosti – tyto zlepšováky uvítá každý pejskař!

1. Podložky pod misky

Dexas Popware Grippmat

Neobejde se bez nich téměř žádný majitel psa. Ať už máte pejska hltavého, anebo naopak vybíravce, vždy nějaký ten kousek spadne mimo misku. V případě většího množství domácích mazlíků vám podložky ušetří mnoho práce s uklízením zbytků po řádné baště, a vytíráním vody po zažehnání žízně. V nabídce obchodů je dnes velký výběr těchto produktů, tak se nemusíte bát, že si nevyberete. Při nákupu berte v potaz praktičnost, a vybírejte podložku protiskluzovou, snadno čistitelnou, a s vyšším okrajem, zabraňujícím vylití tekutin. Pamatujte, že rozměry mají být raději větší a kraje podložky by měly dosahovat alespoň 20 cm od misek. Možnost mytí v myčce a hezký design se samozřejmě také počítá :)

2. Aroma difuzéry

Zdroj fotografie: simplepairings.com

Téměř každý pejsek má svůj charakteristický pach, ať už je péče o zevnějšek jakákoliv. Více jedinců ve smečce však nemusí nutně znamenat nepříjemný zápach ve vaší domácnosti! Před pořízením vonných doplňků myslete na jemný čumáček svých čtyřnohých mazlíků. Volte raději difuzéry pracující “za studena bez páry” na bázi přírodních éterických olejů terapeutické kvality.

Návod, jak snadno vytvořit difuzér svépomocí

Co budete potřebovat:

1 sklenici anebo vázu s úzkým hrdlem
1/4 šálku vody, těsně pod bodem varu
1/4 šálku vodky, bez příchutě
10-20 kapek esenciálního oleje (vůně dle libosti, nevtíravě voní například bergamot anebo jasmín), ve správné kvalitě je můžete koupit například na stránkách esence-celistvosti.cz
Bambusové špejle (k dostání v téměř každém obchodě s home-dekor potřebami)

V závislosti na výšce vázy/sklenice, kterou používáte, ořežte špejle na správnou výšku. Strčte je dovnitř tak, aby téměř zaplnily hrdlo. Přidejte teplou vodu, vodku, a esenciální oleje. Hotovo!

Konce bambusových špejlí můžete obrátit přibližně jednou za dva týdny, anebo dle potřeby, aby vůně z difuzéru byla intenzivnější.

3. Dveřní zábrany

Zdroj obrázku: fusiongates.com

Pro mnoho majitelů psů jsou dveřní bariéry nepostradatelnou součástí života, bezpečnost pejska i majitele je totiž velmi důležitým faktorem společného soužití. Pokud máte v domě/bytě kluzké schody či skladové místnosti, anebo jednoduše chcete zamezit přístupu hafanů na určitá místa, koupě bariéry je pro vás nutností. Tato pomůcka se hodí také pro případy, kdy máte doma návštěvu, anebo potřebujete psy oddělit. Pečete své oblíbené muffiny, a nechcete, aby se vám mazlíci motali pod nohy? Zamezením vstupu do kuchyně si ušetříte mnoho starostí. Zábrany jsou jednoduše skvělým pomocníkem, který ušetří mnoho starostí a potenciálně nebezpečných situací pro psy. V ČR sice nesežene tak hezké, jsou na obrázku, ale i tak je nabídka obchodů dostačující. Praktičnost a funkčnost nadevše!

4. Věšáky na psí potřeby

Správné uspořádání psích potřeb dokáže ušetřit spoustu času. Psí vodítka pověšené na svém místě vás zbaví neustálého hledání při odchodu na venčení. Věšáčky můžete použít i na obojky, postroje, a další nezbytnosti, které používáte neustále. V dnešní době si můžete nechat vyrobit věšáček podle siluety vašeho pejska, anebo nakoupit stylové kousky přímo pro pejskaře. Cokoliv potřebujete, najdete na jednom přehledném prostoru například u dveří. Doporučuji koupit věšáky s dvěma háčky pro každého pejska, ať máte dostatek místa na všechny psí doplňky.

5. Kvalitní úklidové prostředky a doplňky

Žádný koníček není bez práce, a uklízet po smečce 2 a více hafanů dá někdy pořádně zabrat. Snaha ulehčit si námahu robotickými vysavači většinou přijde vniveč, neboť tyto přístroje si neumí poradit s chuchvalci psích chlupů. Vyplatí se pořídit si kvalitní vysavače a myčky, například Lindhaus. Pokud si nemůžete dovolit zaplatit desetitisícové částky za podobné stroje, obstarejte si alespoň funkční mopy (Vileda, Leifheit). Ať už máte doma koberec, lino, či plovoucí podlahu, používání profesionálních produktů si okamžitě zamilujete a investice do nich se vám rychle vrátí. Pro efektivní zbavení se chloupků z oblečení vám poslouží kvalitní sušička prádla a v urgentních případech oblíbené válečky na chlupy, které prodává i s náhradními lepítky IKEA či jiné domácí potřeby.

Nejenom úklid domácích prostor, ale i očištění hafanů po procházce bývá někdy oříšek. Pokud se chcete zbavit neustálého střídání ručníků na sušáku, máme pro vás tip: rychleschnoucí speciální ručníky  pro pejsky, které jsou ze savého materiálu, schopného absorbovat až o 50% více vody, než klasické produkty. Další výhodou je rychleschnoucí schopnost a fakt, že v sobě nedrží chlupy. Jsou k dostání v e-shopech rak-brno.cz a psimafie, cenově vycházejí od 300 CZK.

Vychytávek do domácnosti pejskaře není nikdy dost. Máte také tip na věci, které dělají náš život se čtyřnohými mazlíky spokojenější? Podělte se se svými nápady v komentářích!

Titulní obrázek: tuckerdoodle