Jsem jedním z těch majitelů psů, kteří se rádi obklopují věcmi s motivem našich  čtyřnohých parťáků. A pokud to jsou stylové kousky, které prozáří byt či dům, tím lépe. V nabídce českých obchodů jsem pro vás vybrala ty nejzajímavější kousky, které jsou zároveň funkční a originální.

Kolekce Scottie od Santoro London

 

Santoro London je anglická značka zabývající se výrobou a prodejem dárkového zboží od roku 1987, kdy spolu svoje síly spojili Lucio a Meera Santorovi. Během své existence se značce Santoro podařilo posbírat více než 40 mezinárodních ocenění z oblasti designu. Kromě různých doplňků nyní přicházejí s kolekcí Scottie, která je věnována i potřebám do kuchyně. Ať už se jedná o krabičky, plechovky, pitné lahve anebo hrnečky, vždy je kladen důraz na čistý a příjemný design s motivem skotského teriéra v různých barevných variacích.  K dostání v e-shopech Peripetie a Different.

Kolekce Hound dog  a Hot dog od Ulster Weavers 

Ulster Weavers je světoznámá značka se sídlem v irském Belfastu, založená roku 1880. Firma se specializuje od 60. let 20. století na kuchyňské textilie, a její kolekce jsou známé svou nápaditostí a kvalitou. Zvířecí motivy jsou jejich oblíbeným stylem. V nabídce najdete utěrky, rukavice, talíře, prostírání i čajové servisy. K dostání v obchodech UHshop a Malovanatruhla.

Psí kolekce v NAOKO 

I v jednom z našich nejznámějších e-shopů s designovými doplňky najdete vtipné a krásné produkty s psí tématikou. Do kuchyně si můžete pořídit hrníčky, čajový servis, stojánky na párátka Woof, smetáky Doggy v několika barevných variacích anebo magnety ve tvaru jezevčíka, které pomohou upevnit poznámky na lednici. Vše od uznávaných značek, za dostupné ceny, s možností vyzvednutí v kamenné prodejně v Praze, kousek od Náměstí Republiky.

Držák na houbičku Clean od Créa Créa/Pylones

Tato vychytávka se prodává v e-shopu Pylones, který má v nabídce spoustu roztomilých doplňků do domácnosti. Pokud máte rádi užitný design, určitě držák na mycí houby ve tvaru psa oceníte. Na výběr je z několika barevných variací. Houbička ve tvaru kosti je součástí balení, ale lze dokoupit i jednotlivě. A pokud se vám nechce investovat, můžete použít i klasické houby na nádobí. Doporučuji navštívit i kamenné prodejny této francouzské značky v Praze, určitě si tam vyberete něco, co vám bude v domácnosti dělat radost (například rozprašovač ve tvaru pejska).

 

Dózy LULA’ JAR

Na závěr nesmíme zapomenout ani na naše čtyřnohé mazlíčky, kterým často v kuchyni skladujeme odměny či jiné dobroty. A právě pro tyto účely vyrobila italská designérská společnost Alessi stylové dózy, které uchovají jídlo vždy čerstvé. Jsou totiž skleněné s thermoplastickým víčkem, takže se nemusíte bát, že by se obsah zkazil. Vybrat si můžete v eshopu Design-by-Alessi, a to mezi černou anebo červenou variantou. Pokud Vás tato značka zaujala, určitě vás potěší i jejich sortiment pro domácí zvířata.